A sport aranykora!(?)

2019.09.21

Nagyon sok szempontból elégedett vagyok azzal, hogy a 70-es években születtem. Zene, Internet, rendszerváltás, demokrácia, számítógép stb.

De ha választanom kell a sportot emelném ki! Gyakorlatilag az elmúlt 35 évben váltak a sportok igazán professzionálissá, születtek nagyon komoly világsztárok, alakultak szurkolói kultúrák. A teljesség igénye nélkül:

Egerszegi, Darnyi, Phelps, Holyfield-Lewis-Tyson, Bubka, Carl Lewis, Armstrong, Senna, Schumacher, Rossi, Navratilova, Graf, Federer 

Keménylegények, Maradona, Ronaldo, Bajnokok ligája, Gerrard, Női kézi, Férfi kézi, Jordan, Gretzky, Wilkinson, McCaw, bármeddig írhatnám, és biztos kihagytam 30 teljesen releváns nevet.

Elegance is an attitude

Ha szubjektíven ki kellene ragadnom 3 nevet Michael Jordant, Lance Armstrongot és Roger Federert emelném ki.

Mindhárman a sportjukra, az egyetemes sportra és a sporton kívüli életre is hatalmas hatással voltak, vannak. Erről magáról is lehetne cikket írni, de én Rogerről szeretnék :)

Nem vagyok Federer rajongó, nagyjából Edberg-Safin-DelPotro vonalon kicsit szorítottam Agassinak és annak a Fednek, aki már halandó volt, aki elvertek a BIG 3 tagjai, aki tudott sírni, küzdeni, változtatni.

Az első cikkem róla írtam 6 éve, ami arról szólt miért tudok neki már szorítani. Ahogy ő játszik, mozog a pályán néha földönkívüli. Mondjuk épp ezért drámaiak a vereségei, mert hirtelen kiderül nagyon is halandó...

Gyakorlatilag ő és Rafa felfoghatatlan népszerűséget teremtettek ennek a sportnak, és az, hogy eredményekben felnőtt hozzájuk Novak szintén meseszerű.

Nem akarom felsorolni a rekordjait, ha követed úgyis megvan :) Én ezzel zártam azt a cikket:

Ha nő lennék, szerelmes lennék Roger Federerbe... így csak csodálom és irigylem azt az összhangot, ami ő és a sportága között van! Federer maga tenisz!

És mégis tudott egy csavart hozni még....

Laver Cup

Tenisz az egyik leghagyományörzőbb szabályait féltő sportág. Bevezették a sólyomszemet, idén módosították az 5 szettes GS szabályokat, Piqué megvette és átvariálta a Davis Kupát (bár ne tette volna), nagyjából ennyi... 

Amiért nagyon szeretem, hogy itt a sportoló feje baromi hangsúlyos, egyedül hozol döntéseket, kezeled az ellenfeled, magad, a közönséget, váltasz játékot, néha 5 órán át. Egyedül, gladiátorharc, úri keretek között!

Két csapatversenye van a DK (nőknél Fed), ahol hazájáért küzd,  2-5 férfi, és a januári inkább batáztságos vegyes Hopman kupa.

Majd jött Roger Federer és megmutatta, nem csak a pályán zseni! Létrehozta a világ legjobb teniszhétvégéjét. Kicsit különleges szabályokkal Európa 6 játékosa küzd a Rest of the World 6 teniszezője ellen. És a játékosok átélhetnek valamit, amit eddig nem, egymásért küzdhetnek, egymásnak szoríthatnak kilépve a tenisz kegyetlen taposómalmából!

Rengeteget lehet írni róla. Fed úgy örült Isner mgverésének, mint 20 GS címe bármelyikének, Zverev idei legfontosabb győzelmének tartja a döntő meccset. 

Nick Kyrgios külön fejezet, 17-ben, az ATP nem ismerte el ezt a versenyt, idén félig bevalottan azért nemn tiltotta el a fenegyereket, hogy itt játszhasson!

Ahogy Fed izgul, ahogy tanácsokat adnak egymásnak, az egész fantasztikusan zseniális!

Köszi Maestro! 

© 2019 Mézes Gergely.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el